Prieš pradedami naudoti baldą, įdėmiai perskaitykite šias taisykles.
Baldą surinkinėkite dviese, vadovaukitės surinkimo instrukcija.
Norėdami utilizuoti pakuotės medžiagas, pasinaudokite vietinių atliekų šalinimo įmonių paslaugomis. Likusios po montavimo priemonės turi būti utilizuojamos pagal teisės aktų reikalavimus bei užtikrinant apsaugą nuo vaikų prieigos. Likusieji po montavimo elementai nėra skirti vaikų žaidimui.
Pokuotės atidarymui nenaudokite aštrių daiktų.
Nenaudokite baldo, jeigu jis yra sulūžęs. Neardykite baldo.
Prašome kreiptis į mus info@baldunatos.lt, jeigu iškiltu bet kokių su baldais susijusiu problemų. Mielai Jums padėsime.
- Prieš pradėdami montavimo darbus būtinai susipažinkite su pridėta instrukcija .
- Reikia atkreipti dėmesį į kojyčių tinkamą prisukimą, tai padės išvengti grindų paviršiaus gadinimo.
- Naujas baldas gali skleisti specifinį kvapą, būtinai jam leiskite išsivėdinti.
- Perstatydami baldus į kitą vietą, jų nestumdykite, bet perneškite. Minkštų baldų negalima nešti laikant už audinio ar pagalvių. Perstatydami baldus į kitą vietą, visuomet pirma juos išrinkite, kad nepažeistumėte konstrukcijos ir rėmų. Baldus ant grindų nuleiskite taip, kad visos kojos žemę paliestų vienu metu.
1.2 Transportavimo metu, baldas statomas į transportavimo poziciją, kuri skiriasi nuo jo eksploatavimo pozicijos, todėl jo geometriją veikia įvairios jėgos. Kadangi baldo konstrukcija nėra monolitinė ir sudaryta iš daug atskirų dalių, jų sujungimo vietos gali būti paveiktos anksčiau minėtų jėgų, ir baldą sustačius namuose, pirmųjų atsisėdimų, atidarymų, išlankstymų metu jis gali sugirgždėti. Nebijokite to – leiskite baldui „surasti“ savo eksploatavimo poziciją ir prisitaikyti prie aplinkos temperatūros bei drėgmės keletą dienų.
- Tinkama vieta baldui
Prieš pastatant baldą, atkreipkite dėmesį į veiksnius, kurie turės įtakos Jūsų pirkinio ilgaamžiškumui.
2.1 Venkite statyti baldus tiesioginiuose saulės spinduliuose. Dėl ultravioletinių spindulių visų rūšių audiniai, oda ar mediena pakeičia spalvą, gali netolygiai nušviesėti, suskilinėti.
2.2 Nestatykite baldų padidinto drėgnumo patalpose.
2.3 Baldas turi stovėti ant lygių grindų.
2.4 Baldus statykite toliau kaip 30 cm nuo šilumos šaltinių, radiatorių, židinių, orlaidžių ir oro kondicionierių, kad išvengtumėte staigių temperatūros ir drėgmės pokyčių. Ilgalaikis baldo stovėjimas šalia jų, gali išdžiovinti odą ir ji sutrūkinės, nušviesinti audinį, natūrali mediena gali pradėti skilinėti, taip pat tai gali turėti neigiamą poveikį ir porolonui. Pernelyg didelis šilumos poveikis kenkia baldui, džiūsta mediniai elementai, tai gali turėti įtakos baldo karkaso girgždėjimui ir tai gali sukelti baldo nestabilumą.
2.5 Nestatykite baldų iš natūralaus medžio ant šildomų grindų. Ilgalaikis baldo stovėjimas ant šildomų grindų, gali išdžiovinti medieną ir ji gali pradėti skilinėti, girgždėti.
- Baldo vidinė konstrukcija
3.1 Minkštų baldų sėdimose dalyse gali būti kietumo/ minkštumo skirtumai, atsiradę dėl skirtingų naudojamų medžiagų tose dalyse.
3.2 Visi minkštieji baldai, įskaitant ir čiužinius, gali turėti matmenų nuokrypį +/-20mm – tai nėra brokas.
3.3 Laikui bėgant visuose minkštuose balduose, tiek užpildas, tiek apmušalas prisitaiko prie vartotojo kūno formų, dėl ko gali atsirasti apmušalo (natūralios odos, dirbtinės odos ar gobeleno) laisvumas, t.y. apmušalas gali išsitempti - tai yra normalus reiškinys ir nelaikomas baldo kokybės trūkumu. Dėl to kiekviena baldo dalis turi būti vienodai naudojama. Sėdėkite visose baldo dalyse tolygiai dažnai – taip neatsiras minkštumo/ kietumo skirtumų.
- Judantis baldo elementai
4.1 Kai kurie baldų modeliai susideda iš judančių elementų, pvz. reguliuojamas galvos atlošas, perstatomos atramos ir t.t. Kad mechanizmas tarnautų ilgai būtina juos naudoti pagal nurodyta gamintojo instrukciją ir paskirtį. Negalima perkrauti atramų ir porankių reguliavimo mechanizmų sėdint ar atsistojant ant jų.
5. Sėdėjimas ant baldo
5.1 Sėdėkite visose baldo dalyse tolygiai, tokiu pačiu dažnumu, taip – neatsiras minkštumo/ kietumo skirtumų.
5.2 Naudokite baldus bei sudedamąsias jų dalis (automatinius, elektrinius ir kitus mechanizmus, pagalves ir kt.) tik pagal paskirtį, laikykitės informacinių nuorodų ant baldų ir gamintojo pateiktų instrukcijų.
5.3 Neleiskite be atsakingo asmens priežiūros naudoti baldų mechanizmų (automatinių, elektrinių, rankinių ir kt.) vaikams bei asmenims su fiziniais, jautrumo ar psichikos sutrikimais, arba neturintiems pakankamai patirties ir žinių.
5.4 Kad nepažeistumėte baldo konstrukcijos ar mechanizmų, taip pat, kad baldas neprarastų estetinės išvaizdos, nesėdėkite ant baldo krašto, nesėdėkite ant baldo porankių, nesėdėkite ant baldo atlošų.
6. Minkšti baldai su miegojimo funkcija
6.1 Naudojant baldus su miegama funkcija atsiminkite, kad jie reikalauka atitinkamai daugiau vietos.
6.2 Jei yra integruotas miegamas mechanizmas, netraukite, nekelkite mechanizmo tik vienoje pusėje, visada laikykite ties centru.
6.3 Kai kurių baldų mechanizmai yra išskleidžiami ratukų pagalba, kurie juos skleidžiant rieda per grindis. Dažnai skleidžiant tokio baldo mechanizmą gali likti žymės ant grindų. Tokiu atveju grindis patariame apsaugoti padėjus ant jų ploną kilimą ar kitą grindims apsaugoti skirtą paklotą.
6.4 Baldų, stovinčių ant kilimų ar kiliminės dangos mechanizmai, gali veikti sunkiau.
6.5 Svetainės baldai nėra skirti kasdieniam miegojimui, todėl dažnai miegant jų čiužiniai (sėdimos / miegamos dalys), apmušalai ir mechanizmai gali susidėvėti greičiau. Norint kuo ilgiau išlaikyti gerą baldo išvaizdą ir komfortą, dažnai arba kasdien miegant ant minkšto baldo, būtina miegojimo metu naudoti antčiužinį arba storesnį paklotą, kitaip gali nevienodai išsigulėti baldo minkštos dalys.
- Taisiklinga miegojimo padėtis
Nemiegokite miegamų dalių sujungimuose. Dažnai naudojant miegamus mechanizmus patariame juos sutepti PTFE tepalu (dėl daugiau informacijos kreipkitės: info@baldunatos.lt, +370 677 04579, www.baldunatos.lt) bent 2-3 kartus per metus, taip išvengsite mechanizmų girgždėjimo.
- Lenkimai ir raukšlės
Pagalvių, sėdimų/gulimų dalių kietumo pasikeitimai, audinio, natūralios ar dirbtinės odos raukšlėjimasis ir lenkimai ant naudojamo paviršiaus – tai reiškinys atsirandantis minkštų baldų naudojimo metu.
Tokie baldo savybių ir išvaizdos pasikeitimai yra natūralūs ir nėra laikomi prekės kokybės trūkumais.
Dėl skirtingų gamybos metu naudojamų technologijų, medžiagų, skirtingų baldo dalių konstrukcijų bei dėl skirtingų apmušalų. Truputį raukšlių būna jau ant naujų baldų. Naudojimo metu raukšlių gali padaugėti, nes apmušalų medžiaga (ypač natūralus audinys, dirbtinė ar natūrali oda) gali pasitempti, veikiama svorio, o taip pat ir kūno šilumos bei drėgmės. Tuo pat metu danga turi atitikti kasdienius baldų kriterijus. Apmušalų danga turi išsitempti, atsisėdus, kad galėtumėte pajusti didesnį komfortą. Pageidautina, kad sėdimų dalių bei atlošų danga ranka būtų palyginama po sėdėjimo.
- DRAUDŽIAMA
9.1 Žaisti su baldų mechanizmais – jie gali sulūžti, deformuotis, dėl ko kiltų prispaudimų, įstrigimų, sužeidimų, sužalojimų ir kt. panašūs pavojai. Prie mechanizmo vidinės dalies kišti pirštus, rankas, kojas, kitas kūno dalis bei pašalinius daiktus – mechanizmo veikiama jėga gali sužeisti, sužaloti, pakenkti baldui. BŪKITE ATSARGŪS.
9.2 Lipti su kojomis ir šokinėti ant baldo. Veikiant didelei ir koncentruotai jėgai gali būti pažeistos vidinės baldo konstrukcijos, sulūžti mechanizmai, gali atsirasti girgždėjimai. Venkite pernelyg didelio taškinio apkrovimo, pavyzdžiui, Jums nereikėtų klūpoti ar keliais spirtis ant sėdimos baldo dalies elementų.
9.3 Gyvūnams lipti ant baldų. Jų nagai gali įbrėžti odą, audinį, medienos detales. Jų seilės ir prakaitas daro neigiamą poveikį odai ir audiniui.
10. Natūrali oda
10.1 Lenkijos baldų gamyboje yra naudojama įvairių rūšių visoms odoms yra būdingi vienodi bruožai – visa oda, kad ir kaip būtų apdirbta, yra natūralus produktas, kuris išlaiko visas natūralias savybes, t.y. net vabzdžių įkandimai palieka savo pėdsakus ir gali būti matomi ant odos.
11. Kas gali pakenkti odai?
11.1 Įsitikinkite, kad odiniai baldai apsaugoti nuo stiprios šviesos (halogeninių lempų) ar tiesioginių saulės spindulių. Odinių baldų negalima statyti prie radiatorių, kaloriferių ar kitokių šilumos šaltinių. Oda gali susitraukti, pradėti skilinėti. Ji nemėgsta pernelyg sauso oro. Kai per sausa – oda traukiasi ir skilinėja. Kad to išvengtumėte, sureguliuokite kambario drėgmės balansą. Kambario drėgmė turėtų siekti bent 55 % – ne mažiau. Kaip tai padaryti? Jums padėti gali nuolatinis vėdinimas (Lietuvoje lauko drėgmė lyjant gali pasiekti 90–95 %). Dar vienas būdas – medžio elementai vidaus interjere. Medis – natūrali medžiaga, reguliuojanti drėgmės balansą: kai per daug drėgmės – sugeria drėgmę iš aplinkos, kai per mažai – išskiria ją į aplinką. Įvertinkite savo naminių gyvūnų elgesį – jų nagų ir dantų paliktos žymės gali nepataisomai sugadinti jūsų odinį baldą.
12. Kaip reikia prižiūrėti odą?
Odai nuo pat pradžių reikia tinkamos priežiūros. Profilaktinis valymas ir priežiūra, taikoma 2–4 kartus per metus, saugo nuo dėmių ir prailgina naudojimo laiką. Valymo priemonės šalina nešvarumus ir naikina dėmes, užtikrina patrauklią odos išvaizdą ištisus metus.
12.1 Reguliarus valymas ir priežiūra. Odiniams baldams yra būtina nuolatinė priežiūra. Dulkes geriausia nuvalyti minkšta šluoste kartą per savaitę.
12.2 Pilnas baldo valymas. Valymui naudokite tik odai skirtas valymo priemones (dėl daugiau informacijos kreipkitės: info@baldunatos.lt, +370 677 04579,(www.baldunatos.lt). Visada valykite baldo elementus nuo siūlės iki siūlės, kad pilnai išvalytumėte sėdimą dalį, pagalvę, atlošą ar porankį. Pakartotinai švariai nuvalykite ir nusausinkite minkšta šluoste. Po valymo odą reikia impregnuoti specialia odoms skirta priemone. Niekada nepilkite odos priežiūros priemonių tiesiai ant odos, taip išvengsite dėmių atsiradimo. Prieš naudodami odos priežiūros priemones baldo odą visada išvalykite nuo dulkių ar kitų nešvarumų!
12.3 Skysčių šalinimas. Bet kokį skysti tuoj pat būtina sugerti, naudojant baltą medvilninę šluostę arba sugeriamą popierių. Netrinkite ir stipriai nespauskite šluostės prie odos.
12.4 Dažnai valyti odą galima tik su sausa, minkšta šluoste.
12.5 Reguliariai siurbti su minkštu siurblio šepečio antgaliu.
13. Audiniai
Tai galioja visoms apmušalų rūšims:
13.1 Venkite statyti baldus ties tiesioginiais saulės spinduliais ar prie stipraus apšvietimo.
13.2 Dėmės atsiradusios dėl sąlyčio su stipriai dažančia medžiaga (pvz. džinsais) ir sutepimas, atsiradęs dėl netinkamo naudojimo, negali būti pretenzijos priežastis.
13.3 Apmušalams, pažeistiems dėl netinkamos jų priežiūros, garantija negali būti taikoma.
13.4 Baldų apmušalams reikia reguliarios priežiūros, kaip ir bet kuriam kitam kasdieninio naudojimo daiktui. Teisinga priežiūra ir valymas užtikrina ilgalaikį minkštojo baldo eksploatavimą.
13.5 Valyti baldus bus daug lengviau, jei dar naujus juos apipurkškite specialiomis baldų impregnavimo priemonėmis. Apsauginės priemonės sudaro ant audinio paviršiaus plėvelę, nepralaidžią purvui, drėgmei ir riebalams, kuri nekeičia audinio spalvos.
13.6 Dėl skirtingų audinių sudėčių, laikui bėgant, ant baldo gali atsirasti pūkų. Tai nėra laikoma defektu, o natūraliu dėvėjimusi. Pūkus nuimti rekomenduojame naudoti pūkų surinkėją, kuriuo lengvai pašalinsite pūkus nuo visų tipų drabužių ir baldų apmušalų.
14. Nuolatinė baldo priežiūra
14.1 Nuo dulkių baldus valykite švelnia kempine, minkštu drabužių šepečiu.
14.2 Periodiškai sutepkite lankstus, mechanizmų ratukus, metalines jungtis ir kt. Rekomenduojamas PTFE tai sausas tefloninis tepalas arba sintetinis purškiamas tepalas skirtas mechanizmų sutepimui.
„Pet friendly“ audinių žymėjimu žymimi audiniai, kurių paviršiuje nėra siūlų, kuriuos gyvūnas galėtų lengvai užkabinti nagu. Audinio paviršius mažiau išsipešioja. Tačiau tai nereiškia, kad gyvūnas negali pažeisti audinio.
15. Čiužinių priežiūros rekomendacijos ir taisyklės:
15.1 Nenukirpkite čiužinio etiketės – Jums gal jos dar prireiks.
15.2 Ne visi čiužiniai yra dvipusei, svarbu juos patiesti teisinga puse.
15.3 Dėl temperatūros pokyčių čiužiniai ir antčiužiniai gali susitraukti, atsistato maždaug per 10 dienų.
15.4 Skalbkite čiužinio užvalkalą vandenyje, kurio temperatūra neviršija 30 laipsnių.
15.5 Reguliariai vėdinkite čiužinį, susikaupusi drėgmė yra puiki terpė pelėsiui porolone plisti.
15.6 Drėgnas valymas nerekomenduojamas - nes porolonas sugeria drėgmę, gali rastis nemalonus kvapas ar net pelėsis.
15.7 Tam, kad čiužinyje nesusidarytų gilių įdubimų, rekomenduojama kas kiek laiko juos apsukti (tačiau ne apversti).
15.8 Dėkite čiužinius ant medinių grotelių (rekomenduojamas atstumas tarp grotelių – 3-5 cm).
15.9 Taip užtikrinsite oro pralaidumą bei nepažeisite čiužinio konstrukcijos. Nevėdinamas čiužinys gali supelyti, todėl nerekomenduojame dėti čiužinio ant ištisinio pagrindo – tokiam čiužiniui garantija nebūtų taikoma.
15.19 Draudžiama šokinėti ant spyruoklinių čiužinių, nes taip galima pažeisti spyruoklių sistemą.
15.20 Spyruoklinius čiužinius reikia laikyti tiesius, nelankstyti tiek naudojantis, tiek pervežant, kad nepažeistumėte spyruoklių sistemos. 28.16 Venkite tiesioginių saulės spindulių, didelė temperatūra gali pakenkti čiužiniams ir antčiužiniams, jie gali sutrupėti.
16. Čiužinių simbolių reikšmės
Kišeninės spyruoklės su 9 kietumo zonomis. Skirtingai nuo daugelio kitų įmonių, Mhl ir kiti Lenkijos gamintojai čiužiniuose naudoja spyruokles su 9 kietumo zonomis. Jie suteikia optimalią atramą kūnui miego metu, nes kiekvienas iš jų veikia savarankiškai, o tai pašalina didelio čiužinio paviršiaus smukimo efektą spaudžiant mažam paviršiui.
Atverčiamas čiužinys. Abi čiužinio pusės yra tinkamas naudoti paviršius. Dažniausiai abu pasižymi skirtingu kietumu, o tai leidžia geriau išsirinkti čiužinį pagal savo pageidavimus. Abi čiužinio pusės yra tinkamas naudoti paviršius. Dažniausiai abu pasižymi skirtingu kietumu, o tai leidžia geriau išsirinkti čiužinį pagal savo pageidavimus.
Kišeninės spyruoklės. Jie pasižymi tuo, kad kiekviena spyruoklė yra apipjaustyta kišene iš patvaraus ir kvėpuojančio audinio, kuris pagamintas iš aukštos kokybės polipropileno medžiagos. Šis sprendimas ir jų sujungimas tik taškiniu būdu jų aukščio viduryje garantuoja beveik tylų veikimą. Tokios konstrukcijos tankus įpakavimas (256 vnt./m2) užtikrina optimalų viso čiužinio elastingumą. Spyruoklės pagamintos iš kokybiškos, sertifikuotos vielos. Jie puikiai prisitaiko prie kūno formų ir užtikrina teisingą stuburo padėtį bei kryžkaulio srities atramą, kas suteikia čiužiniui reabilitacinių savybių.
Jei yra kišeninis spyruoklinis čiužinys, kuriame miega du žmonės, vieno iš jų gręžimo ir sukimosi nepajus kitas.
Kokoso kilimėlis. Kilimėlis pagamintas iš kokoso pluošto, kuris yra viena geriausių ir pastaruoju metu vis populiarėjančių žaliavų, naudojamų čiužinių gamyboje. Gamybos etape pluoštai yra nuplikomi, o tada presu pluoštai sujungiami su lateksu. Šie procesai suteikia kokoso kilimėliui elastingumo ir tvirtumo bei higieninių savybių. Kokosinis kilimėlis užtikrina puikią oro cirkuliaciją, nesukelia alerginių reakcijų ir jame nesivysto erkės. Čiužiniai su kokosiniu kilimėliu priklauso kietesnių čiužinių grupei. Kilimėlis turi ribotas galimybes prisitaikyti prie figūros, todėl jis derinamas su kitomis žaliavomis, daugiausia siekiant sumažinti čiužinio kietumą, tačiau visada turint omenyje tinkamą figūros atramą. Čiužiniai, kuriuose naudojamas kokosinis kilimėlis, rekomenduojami sergantiems stuburo ligomis, taip pat norintiems išvengti laikysenos defektų.
Lateksas. Savo čiužiniuose naudojame lateksą, kurio svoris 65 kg/m3. Jis pagamintas iš natūralios ir sintetinės gumos mišinio. Lateksas neabejotinai yra viena geriausių žaliavų, naudojamų čiužinių gamyboje. Jam būdingas taško lankstumas. Puikiai prisitaiko prie kūno formų ir suteikia jam tinkamą atramą. Jis tiksliai reaguoja į mūsų judesį, kurio dėka atsipalaiduoja raumenys, o tai teigiamai veikia kraujotaką, organizmo regeneraciją ir apsaugo nuo rankų ar kojų tirpimo. Lateksas yra labai patvari medžiaga, kuri, nepaisant bėgant laikui, nepraranda puikių savybių ir nesideformuoja. Jis taip pat turi antialerginių savybių, nes jame nesivysto erkės ir priešgrybelinės medžiagos.
Termoelastinės viskozės putos. Šios putos pagamintos iš poliuretano, kuris praturtintas kitais elastingumą didinančiais ingredientais. Svarbiausia jo savybė – reaguoja į kūno temperatūrą. Sušilus nuo kūno karščio, jis pradeda puikiai prilipti prie jo ir taip sumažina spaudimą. Jis turi ortopedinių ir pragulų mažinančių savybių. Miego metu jaučiamas nepaprastas minkštumo jausmas, pagerėja kraujotaka, o tai yra geras pasirinkimas žmonėms, kurie naktį šąla.
Reguliuojamas rėmas. Čiužinys gali būti naudojamas ant reguliuojamų rėmų.
Ortopedinės savybės. Čiužinyje naudojamos medžiagos suteikia jam ortopedinių savybių, puikiai prisitaiko prie figūros ir suteikia labai gerą atramą miego metu.
Priešgrybelinės savybės. Čiužinyje naudojamos medžiagos suteikia jam priešgrybelinių savybių, jame nesivysto grybeliai ir pelėsiai.
Antialerginės savybės. Čiužinyje naudojamos medžiagos neleidžia vystytis bakterijoms, virusams ir mikroorganizmams, pavyzdžiui, erkėms. Labai svarbi savybė alergiškiems žmonėms.
Nuimamas užvalkalas. Trijose užvalkalo pusėse prisiūtas užtrauktukas žymiai palengvina jo uždėjimą ir nuėmimą skalbimui.
Plaunamas. Užvalkalą galima skalbti 40 laipsnių temp.
Dygsniuotas viršus. Standartinis mūsų pasiūlymo užvalkalas yra Džersio užvalkalas, kuriam nereikia papildomo mokesčio. Užvalkalas iš abiejų pusių dygsniuotas hipoalergine vata, kuri užtikrina tinkamą čiužinio vėdinimą. Didelis užvalkalo gamybai naudoto audinio svoris ir kokybė daro jį maloniu ir subtiliu liesti, bet ir patvariu kasdieniam naudojimui.
Čiužinys, kurio kietumas H2 - vidutinio minkštumo. Dažniausiai rekomenduojama 50-80 kg sveriantiems žmonėms.
Čiužinys, kurio kietumas H3 – vidutinio kietumo. Populiariausia čiužinių grupė. Jie rekomenduojami žmonėms, sveriantiems nuo 70 iki 110 kg.
Itin elastingas HR-35 tipo putplastis. Šio tipo putplastis yra daug elastingesnis ir atsparesnis deformacijai nei įprastas putplastis. Be to, jis pasižymi dideliu pralaidumu orui ir atsparumu temperatūrai bei drėgmei. Jie dažniausiai naudojami kartu su lateksu ar viskozu, bet ir kaip vienintelė čiužinių sudedamoji dalis.
Poliuretano putos T-25. Standartinė medžiaga, naudojama čiužinių gamyboje. Šių Lenkijos gamintojų naudojamos 25 kg/m3 tankio poliuretano putos pasižymi padidintu atsparumu deformacijai. Jo sudėtis užtikrina kvėpavimą ir ilgaamžiškumą. Jo gamyboje naudojamos šiuolaikinės technologijos taip pat prailgina jo eksploatavimo laiką (be pernelyg didelės oksidacijos ir įspaudų).
Gofruotas putplastis su 7 kietumo zonomis. Specialiai profiliuotas putplastis su 7 kietumo zonomis. Dėl kiekvienos zonos profiliavimo skirtingai, puikiai prilaiko kūną ir prisitaiko prie figūros. Jis labai gerai veikia kraujotaką, todėl apsaugo nuo rankų ar kojų tirpimo.
Čiužinys, kurio kietumas H4 – kietas. Rekomenduojama žmonėms, sveriantiems virš 100 kg ir tiems, kurie vertina stangresnį paviršių miego metu arba turi problemų su stuburu.